Αρχική » Μεταπτυχιακές Σπουδές » Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας "ΚΟΡΑΗΣ"

Σημαντική επισήμανση!

Η Γραμματεία δεν εξυπηρετεί ηλεκτρονικά αιτήματα εγγεγραμμένων μεταπτυχιακών φοιτητών/φοιτητριών  που αποστέλλονται  από τα προσωπικά e-mail αλλά ΜΟΝΟ όσα αποστέλλονται από το ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ e-mail.

Όσοι δεν διαθέτουν πανεπιστημιακό e-mail θα πρέπει να προβούν στις απαραίτητες ενέργειες απόκτησής του. Δείτε το σχετικό link.

Ανακοινώσεις ΠΜΣ "ΚΟΡΑΗΣ"

Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας "Κοραής"

Από το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2018-2019 επανιδρύθηκε και λειτουργεί το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας του ΕΚΠΑ με τίτλο "Κοραής"/"Korais" και με ειδίκευση «Νεοελληνική Φιλολογία»(Modern Greek Literature).

Η φοίτηση στα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας είναι απολύτως δωρεάν.

ΦΕΚ Επανίδρυσης: ΦΕΚ τ. Β' 3037/ 27-7-2018

Κανονισμός: ΦΕΚ τ. Β' 3133/ 31-7-2018

Διευθυντής ΠΜΣ: Καθηγητής Δημήτρης Αγγελάτος dangel[at]phil.uoa[dot]gr

Αναπληρώτρια διευθύντρια ΠΜΣ: Επίκουρη Καθηγήτρια Λητώ Ιωακειμίδου lioaki[at]phil.uoa[dot]gr

Συντονιστική Επιτροπή: Καθηγητής Δημήτρης Αγγελάτος, Καθηγητής Στέφανος Κακλαμάνης, Αναπληρωτής Καθηγητής Θανάσης Αγάθος, Επίκουρη Καθηγήτρια Λητώ Ιωακειμίδου, Επίκουρη Καθηγήτρια Πέγκυ Καρπούζου.

Εξεταστική επιτροπή ΠΜΣ:

Νεοελληνική Ποίηση και Πεζογραφία: Δημήτρης Αγγελάτος και Στέφανος Κακλαμάνης

Θεωρία Λογοτεχνίας και Συγκριτική Φιλολογία: Πέγκυ Καρπούζου και Λητώ Ιωακειμίδου

Προκηρύξεις

Αίτηση συμμετοχής

Εξεταστέα ύλη

Περιγραφές σεμιναρίων ακαδ. έτους 2018-2019

Περιγραφές σεμιναρίων ακαδ. έτους 2019-2020

Περιγραφές σεμιναρίων ακαδ. έτους 2020-2021

Περιγραφές σεμιναρίων ακαδ. έτους 2021-2022

Επικοινωνία

Παναγιώτα Μποϊντά, Κτήριο Φιλοσοφικής, 3ος όροφος, γραφείο 306, Πανεπιστημιούπολη - Ζωγράφου, τηλέφωνο 210- 7277386, email pbointa@phil.uoa.gr