Αρχική » Μεταπτυχιακές Σπουδές » Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας "ΚΟΡΑΗΣ"

Σημαντική επισήμανση!

Η Γραμματεία δεν εξυπηρετεί ηλεκτρονικά αιτήματα   που αποστέλλονται  από τα προσωπικά e-mail αλλά ΜΟΝΟ όσα αποστέλλονται από το ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ e-mail.

Όσοι δεν διαθέτουν πανεπιστημιακό e-mail θα πρέπει να προβούν στις απαραίτητες ενέργειες απόκτησής του. Δείτε το σχετικό link.

Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας "Κοραής"

Από το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2018-2019 επανιδρύθηκε και λειτουργεί το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας του ΕΚΠΑ με τίτλο "Κοραής"/"Korais" και με ειδίκευση «Νεοελληνική Φιλολογία» (Modern Greek Literature).

Η φοίτηση στα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Φιλολογίας είναι απολύτως δωρεάν.

ΦΕΚ Επανίδρυσης: ΦΕΚ τ. Β' 3037/ 27-7-2018

Κανονισμός: ΦΕΚ τ. Β' 3037/ 31-7-2018

Διευθυντής ΠΜΣ: Καθηγητής Δημήτρης Αγγελάτος dangel[at]phil.uoa[dot]gr

Αναπληρώτρια διευθύντρια ΠΜΣ: Επίκουρη Καθηγήτρια Λητώ Ιωακειμίδου lioaki[at]phil.uoa[dot]gr